Тријумф БЛЦ-а на турниру у Котор Варошу

Љубитељи баскета су могли да уживају у врло интересантним мечевима посљедњег дана стреетбалл турнира у Котор Варошу. Вријеме је послужило организаторе, тако да су све утакмице четвртфинала, полуфинала и двије финалне утакмице одигране на Градском тргу. У првој утакмици четвртфинала Коноба Кастел Теслић је била боља од КК Ушћа. Одлична игра Кованушића у редовима побједника и чињеница да је све поене за поражене постигао феноменални Мићић и да је изостала подршка његових саиграча разлози су због којих су Теслићанци изборили полуфинале. Жекс турс је оправдао улогу фаворита у судару са екипом Кафе бар Поло из Челинца, а права драма виђена је у друга два четвртфинала. Кафе бар Трокадеро из Прњавора је поражен од екипе МСД Лакташи, коју је предводио сјајни Звонар, иначе љубимац которварошке публике. У дербију БЛ Цоллеге је надвисио фаворите турнира Кафе бар Стелла и тако изборио полуфинале. Јовановић и Вукотић су донијели превагу у том мечу, а разлоге пораза Билановић, Радић и саиграчи требају тражити у превеликом броју промашених “зицера“. Затим је одиграна финална утакмица кадета, дуел Спортлајв – Пекара Обелиx. Талић је показао с правом зашто је један од најбољих младих играча у БиХ. Уз помоћ Вукајловића и Наранчића, који су одиграли одличну одбрану на Варошићу, екипа Спортливе је заслужено понијела епитет најбоље у кадетској конкуренцијии. У полуфиналу сениора Жекс турс је надвисио екипу МСД Лакташи у неизвјесној пенал завршници. Ибричић је донио превагу у овом дуелу, али треба истаћи и Бубића и Симића, јер су колективном игром зауставили Звонара и при том погодили неколико врло битних поена, што је било кључно за тријумф. Након тога услиједио је дуел Коноба Кастел Теслић и БЛ Цоллеге. Теслићанци су водили са 9:4, али су допустили противнику да се врати у игру. Јовановић је издоминирао у рекету, најбољи играч турнира Вукотић сигуран у завршници, а Свитлица одличан у одбрани, што је на крају било пресудно за улазак у финале. А у великом финалу БЛ Цоллеге је забиљежио још једна тријумф, овога пута над саставом Жекс турс и тако им се реванширао за пораз у групној фази овог турнира. У шутирању тројки у конкуренцији 27 пријављених такмичара најуспјешнији је био Дарко Јотановић из Масловара, који је имао 6 погођених шутева из 10 покушаја. Њему је припала вриједна новчана награда, али и робна награда, дар бутика спортске опреме НААИ. Пехаре, новчане награде и дипломе најуспјешнијим појединцима и екипама уручио је начелник општине Котор Варош Далибор Вучановић. Додајмо на крају да су на турниру учествовале 32 екипе у три узрасне категорије, што потврђује да овај турнир добија на масовности из године у годину. Свој посао су одлично обавили и судије Бојан Косић и Драгослав Рађевић, а већ данас су почеле припреме за турнир „Котор Варош 2015“.

ФИНАЛЕ СЕНИОРА
БЛ ЦОЛЛЕГЕ – ЖЕКС ТУРС       12:9

ФИНАЛЕ КАДЕТА
СПОРТЛИВЕ – ПЕКАРА ОБЕЛИX   11:7